شنبه 21 اردیبهشت 1387 - 11:05 ق.ظ


همانطور که انتظار می رفت بزرگنمایی هایی در مورد تحصن دانشجویان دانشگاهمان در سایت هاورسانه های خبری بخصوص رسانه های وابسته به اصلاحطلبان(از جمله خبرنامه ی امیر کبیر) شده که خودتان باید ببینید وقضاوت کنید.ادامه ی مطلب را از دست ندهید که بازتاب این تحصن را در چند سایت بررسی کرده و به تحلیل آن پرداخته ام:

ادامه مطلب را حتما بخوانید:۱.http://www.ayandeh.com

در این تجمع که به دعوت شواری صنفی دانشگاه بیرجند برگزار می شود بیش از هزار نفر از دانشجویان حضور دارند.
این تجمع از صبح روز شنبه 14 اردیبهشت آغاز گردیده و هم اکنون با اعتصاب غذای خشک 30 نفر از دانشجویان ادامه دارد. گزارش ها حکایت از اوضاع وخیم جسمی این دانشجویان دارد.
همچنین نیروهای امنیتی فشارهای بسیاری از داخل و خارج دانشگاه به برخی از متحصنین و شورای متحصنین وارد آورده اند ولی دانشجویان برای رسیدن به خواسته های به حق خود یعنی بهبود وضعیت صنفی-رفاهی همچنان در تحصن به سر می برند

[05 May 2008] [ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بیرجند]

نظر نویسنده:به نظرم لازم نیست که دیگه توضیح بدم.هر کسی که مطلب قبلی رو خونده باشه یا فقط واسه یک روز رفته باشه به محل تحصن می فهمه چه خبره.در زمان های ناهار وشام که شلوغ تر می شد شاید تعدادشون به 100یا150نفر می رسید ولی گاهی هم تعدادشون به 20یا30نفر می رسید.حالا این مقدار کجا وبیش از 1000نفر کجا؟!!!!!در مورد افرادی که اعتصاب غذا کرده بودند هم یکی دو نفر نشون می دادند!!که حالشون یه کمی خوب نیست نه دیگه اینطور که توسط این سایت بیان شده.در مورد فشارهای نیروهای امنیتی هم چیزی جز چرت وپرت نوشته نشده.

2.http://www.autnews.info(خبرنامه امیرکبیر)

اعتراض دانشگاه بیرجند اما در زمانی رخ می دهد که پیش از آن و در طول هفته ی گذشته دیگر دانشگاه های کشور هم شاهد اعتراض های فراوانی بوده است. علاوه بر دانشگاه سهند تبریز که در پی اقدام یکی از مسوولین دانشگاه در بی حرمتی به یک دختر دانشجو زمینه های اعتراض دانشجویان فراهم شد، در دانشگاههای دیگر از جمله بابل، زاهدان، شیراز، علامه و چند دانشگاه دیگر نیز دانشجویان اقدام به برگزاری تحصن های اعتراضی کردند.

به گفته یکی از دانشجویان حاضر در تجمع: ”هدف دیگر ما در این تجمع اعتراض به آغاز شدید و گسترده برنامه اسلامی سازی دانشگاه ها و همچنین اعلام همبستگی با دانشجویان معترض دیگر دانشگاه های کشور است که در دو هفته گذشته در اعتراض به سر می بردند”.

تجمع دانشگاه بیرجند ابتدا به دعوت شورای صنفی این دانشگاه برگزار شد و بیش از هزار نفر از دانشجویان در آن حضور یافتند؛ اما در ادامه با تشکیل شورای متحصنین وارد فاز دیگری شد و از یک تجمع زود گذر فراتر رفت.

این تجمع که از صبح روز شنبه ۱۴ اردیبهشت آغاز شده، هم اکنون با اعتصاب غذای خشک ۳۰ نفر از دانشجویان ادامه دارد. به گفته یکی از دانشجویان”وضعیت جسمانی چند تن از اعتصاب کننده ها هم بسیار وخیم است

نیروهای امنیتی خارج از دانشگاه از جمله بسیج و وزارت اطلاعات که همواره توسط حراست در جریان امور قرار می گیرند و اعضای آنها به دعوت حراست به راحتی وارد دانشگاه می شوند فشارهای بسیاری به برخی از متحصنین و شورای متحصنین وارد آورده اند ولی دانشجویان برای رسیدن به خواسته های به حق خود، یعنی بهبود وضعیت صنفی-رفاهی همچنان به تحصن خود ادامه خواهند داد”.

نظرنویسنده:همانطور که در مطلب قبلی که در وبلاگ داده بودم بیرون گفتم این تحصن ها به شکل زنجیره ای صورت گرفته وبنا به گفته ی مقام معظم رهبری طرح ریزی دشمنان اسلام وایران علیه حاکمیت ودولت واسلام است.همچنین یک دروغ دیگرکه اینجا مشخص است در مورد اسلامی سازی دانشگاه است که ما در بیانیه ی شورای متحصنین حتی چیزی شبیه به این مورد ندیدیم.بقیه ی دروغ ها وبزرگنمایی های این مطلب که منبع اصلی آن خبرنامه ی امیر کبیر(مهمترین خبرنامه ی مورد استفاده انجمن اسلامی)است کاملا مشخص ومشهود است ونیاز به هیچ توضیحی ندارد.

 با توجه به اینکه بقیه ی سایت ها هم که منبع شان خبرنامه ی امیر کبیر بوده مطالبی یکسان داشتند.

خودتان قضاوت کنید.

یا حق.

 


ارسال شده در

endwith="
"> [ | دیدگاه ها : دیدگاه ]

[سید مصطفی موسوی نژاد | لینک ]
نوشته های پیشین ...
نظر سنجی
خروجی ها

Powered By
Mihanblog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic